Kadastras Jums

Čia galėsite gauti informacijos apie kadastrinius matavimus

Kadastriniai matavimai


kadãstras [pranc. cadastre < gr. katastichon — lapas, sąrašas]: 1. apmokestinamųjų objektų apyrašas ir įkainojimas; 2. ūkinių objektų oficialus sąrašas, kuriame pateiktos ir tų objektų savybės, pvz., ežerų Δ.    
Šaltinis: Tarptautinių žodžių žodynas, © Vyriausioji enciklopedijų redakcija, 1985

Statinių (pastatų, priestatų, tiesinių) kadastriniai matavimai atliekami naujai formuojamiems (statomiems, rekonstruojamiems, remontuojamiems ar kitaip pertvarkomiems) arba jau suformuotiems statiniams,  jei juos reikia padalyti, atidalyti, sujungti.  Atlikus šiuos matavimus bei surinkus reikiamus kadastro duomenis,  parengiama kadastrinių matavimų byla.
Kadastriniai matavimai atliekami ir kadastro duomenys surenkami tiems statiniams, kuriems pagal Statybos įstatymą reikalingas leidimas statyti, rekonstruoti, remontuoti ar kitaip pertvarkyti, taip pat statiniams, kuriems tokio leidimo nereikia, tačiau statybos valstybinę priežiūrą atliekančios institucijos turi būti pripažinti juos tinkamais naudoti. Laikinų statinių kadastriniai matavimai neatliekami.
Kadastriniai matavimai taip pat reikalingi nebaigtiems statyti statiniams, kuriuos statytojai pageidauja įregistruoti Nekilnojamojo turto registre kaip nebaigtus statyti. Šie pastatai matuojami, jei yra atlikti požeminių ar antžeminių aukštų pagrindinių konstrukcijų montavimo darbai ir galima nustatyti plotą, tūrį ar kitus parametrus bei vertę.